APIE TINKLAPĮ
SALONAS
KONTAKTAI
 

Verta žinoti

Jei ketinate pirmą kartą statyti garažo vartus, gali būti, kad priimdami sprendimą dėl vartų neįvertinsite įvairių aspektų, kurie pasirodys esantys svarbūs per vėlai – jau eksploatuojant vartus.

Daugiau...

SUSUKAMI VARTAI
verta žinoti

Susukami garažo vartai dažnai yra vadinami „žaliuzinio tipo“ vartais. Iš tikrųjų, jų konstrukcija yra tokia pati kaip apsauginių žaliuzių, o pagrindinis skirtumas – naudojami platesni, storesni, tvirtesni profiliai. Susukami vartai nėra Lietuvoje tokie populiarūs kaip segmentiniai ar plokštuminiai garažo vartai, tačiau dėl kai kurių unikalių savybių jie turi savo nišą garažo vartų rinkoje.

Pagrindiniai susukamų vartų privalumai:
- vertikalus vartų pakėlimas leidžia atidaryti vartus privažiavus prie pat garažo;
- vartai yra susukami ant veleno virš pravažiavimo, todėl vartų montavimui ir pakėlimui nėra naudojama erdvė prie garažo lubų;
- vartai gali būti sumontuoti lauko pusėje virš garažo angos nišos, dėl ko „pailgėja“ garažas;
- galimi net trys vartų montavimo būdai: lauko pusėje virš vartų nišos, vartų angos nišoje, garažo viduje virš vartų nišos. Tai faktiškai leidžia   sumontuoti susukamus garažo vartus esant bet kokiai vartų angai;
- jei garažas yra šildomas, nebloga šilumos izoliacija ir sandarumas leidžia sumažinti išlaidas šilumai;
- paprasta ir patikimuma konstrukcija užtikrina nepriekaištingą vartų funkcionavimą daugelį metų;
- paprasta priežiūra;
- apsauga nuo įsilaužimo: vartų elektrinės pavaros elektromagnetinis stabdys su blokadomis nuo pakėlimo efektyviai saugos materialines vertybes.

Susukamų vartų šarvą sudaro tarpusavyje sujungti aliumininiai profiliai. Kitais žodžiais, šarvu vadiname vartų dalį, kuri uždengia garažo angą. Kai vartai atsidaro, šarvas yra susukamas ant veleno.
Šarvą sudaro pagrindiniai aliuminiaiai profiliai ir apatinis profilis, kuris yra užbaigtas sandarinimo guma.


                    

„77” – populiariausias pagrindinis susukamų vartų šarvo profilis
Šis profilis yra pagamintas iš aukštos kokybės aliumininio skardos ir yra skirtas susukamų vartų šarvo gamybai. Specialus profilio kontūras, tvirtumą ir stabilumą užtikrinantis skardos storis bei sustiprinantis užpildas leidžia iš šio profilio pagaminti stabilų, atsparu mechaniniams poveikiams susukamų vartų šarvą. Skarda yra padengta poliestero-poliamidiniu laku. Toks paviršius padengimas užtikrina neblunkančią spalvą ir padidina atsparumą trynimui.
Profilis yra atsparus atmosferiniams poveikiams ir nereikalauja dažno valymo. Jis yra priskiriamas prie ekologiškai švarių produktų, nes jame naudojamas poliuretano putų užpildas be fluoro chlorido angliavandenių, o profilio dažų sudėtyje nėra nei kadmio, nei švino.
Dar vienas šio profilio privalumas - sąlyginai nedidelis svoris. Priklausomai nuo jūsų poreikių pagrindinis profilis vartų šarve gali būti sujungiamas su įstiklintais ir/arba ventiliaciniais profiliais.


 
Techniniai “77” profilio duomenys
Aukštis  
 Storis   
 Svoris 1 m²   
 Profilio kiekis 1 metre vartų aukščio 
 Maksimalus vartų šarvo plotis 
 Maksimalus vartų šarvo plotas 

77,0 mm.  
18,5 mm. 
6 kg.
13 vnt.
5 000 mm.
15 m²:


Spalva

Pasinaudodami spalvų įvairove savo garažo vartų spalvą galite priderinti prie fasado, stogo, namų durų, langų. Tada viskas dvelks nepaprasta harmonija.
Populiariausios vartų profilio spalvos yra balta (RAL9016), ruda (RAL8014) ir pilka (RAL7038). Pageidaujant vartų šarvas gali būti pagamintas iš kitos spalvos profilių. Galimos spalvos: žalia, tamsiai žalia, mėlyna, raudona, geltona, tamsiai ruda, balta „kremo“, medžio imitacija (tamsi), smėlio spalva.


Apatinis (baigiamasis) susukamų vartų šarvo profilis su sandarinimo guma

Atsparus deformacijoms ir korozijai, tuščiaviduris aliumininis apatinis profilis sustiprina susukamų vartų šarvą. Profilį užbaigia elastinis, atsparus atmosferiniams poveikiams sandarinimas iš EPDM gumos. Tokia profilio konstrukcija apsaugo nuo vandens patekimo į garažą ir sandarina vartus net ir tada, kai yra nežymūs garažo grindų nelygumai. Tai yra svarbu,nes susukami vartai neturi slenksčio.
Apatinio profilio paviršius yra nudažytas milteliniu būdu. Standartinės spalvos: balta (RAL9016), ruda (RAL8014), pilka (RAL7038).
Jums pageidaujant apatinis profilis dažomas milteliniu būdu bet kokia kita spalva iš RAL paletės.


Ventiliacinis profilis

 
Susukamų vartų šarve pagal jūsų pageidavimus gali būti įmontuotas aliumininis ventiliacinis profilis, užtikrinantis oro patekimą į garažą. Vartų šarve jis dažniausiai yra montuojamas virš apatinio profilio.
Profilio paviršius yra nudažytas milteliniu būdu. Standartinės spalvos: balta (RAL9016), ruda (RAL8014), pilka (RAL7038).
Jums pageidaujant apatinis profilis dažomas milteliniu būdu bet kokia kita spalva iš RAL paletės.

 

Profilis su įstiklinimu

Jei garaže nėra langų, pagal jūsų pageidavimus vartuose gali būti įmontuotas vienas ar keli aliumininiai profiliai su langeliais, kurie leis dienos šviesai pateikti į garažą.
Galimi įstiklinimo variantai: skaidrus, nedūžtantis arba įsilaužimą apsunkinantis polikarbonatinis stiklas.
Toks aliumininis profilis be įstiklinimo gali būti panaudotas kaip ventiliacinis profilis su padidintu oro pritekėjimu.


Techniniai įstiklinto “77” profilio duomenys: 
Aukštis 
Storis
1-no langelio plotis x aukštis =  
atstumas tarp langelių
Svoris 1 m² 
Profilio kiekis 1-me metre vartų aukščio


77,0 mm.
18,5 mm.
80 x 30 mm. 
20 mm.
  12 kg.
13 vnt.

Profilio paviršius yra nudažytas milteliniu būdu. Standartinės spalvos: balta (RAL9016), ruda (RAL8014), pilka (RAL7038).
Jums pageidaujant apatinis profilis dažomas milteliniu būdu bet kokia kita spalva iš RAL paletės.

Dekoratyvinė vartų veleno dėžė

Montuojant susukamus vartus iš lauko pusės, velenas su elektrine pavara privalo būti apsaugotas nuo atmosferinių poveikių. Tam yra skirta dekoratyvine dėžė, kurios dydis priklauso nuo vartų aukščio ir veleno skersmens. Montuojant susukamus vartus garažo viduje komplektuoti dekoratyvinę dėžę nėra būtina.
 

Vartų kreipiančiosios

Aliumininės vartų kreipiančiosios yra tvirtinamos prie pastato sienos. Jų paskirtis - apibrėžti ir nukreipti vartų šarvo judėjimą vertikalia kryptimi. Aliuminio profilis, plastikiniai slydimo profiliai ir vienpusis šepetėlių sandarinimas užtikrina tylų vartų judėjimą ir gerą sandarumą vartų šonuose.
Kreipiančiųjų paviršius yra nudažytas milteliniu būdu. Standartinės spalvos: balta (RAL9016), ruda (RAL8014), pilka (RAL7038).
Jums pageidaujant apatinis profilis dažomas milteliniu būdu bet kokia kita spalva iš RAL paletės.Susukamų garažo vartų pavaros

Dėl specifinės vartų konstrukcijos ir sąlyginai didelio šarvo svorio susukamiems garažo vartams yra naudojamos tik elektrinės pavaros. Pavaros yra įstatomos į veleną, ant kurio yra susukamas vartų šarvas.
Standartinėje komplektacijoje yra numatytas avarinis rankinis vartų pakėlimo mechanizmas, kad dingus elektrai būtų galimybe pakelti vartus rankiniu būdu.

Paprasčiausias elektrinės pavaros valdymo būdas - tai jungiklis garažo viduje. Toks sprendimas nėra patogus - vartus galima valdyti tik iš garažo vidaus.
Jei nėra kito įėjimo į garažą, iš lauko pusės galima instaliuoti raktinį jungiklį. Toks sprendimas taip pat nėra patogus. Tam, kad pakelti vartus, reikia išlipti iš automobilio.

Patogiausias ir saugiausias susukamų vartų valdymo būdas yra nuotolinio valdymo pultelio pagalba. Tam, kad užtikrinti dar saugesnį vartų eksploatavimą, rekomenduojame iš karto užsisakyti optinius daviklius, kurių pagalba vartų judėjimo zonoje atsiradusi kliūtis bus iš karto atpažinta ir automatika sustabdys judančius vartus.

Susukamų vartų valdymui galima naudoti ir kitus priedus, kurie yra aprasyti katalogo skyrelyje Priedai valdymui  

 

Termoliuksas © Copyright 2005.
Sprendimas: infoluitai

 

Vartų katalogas
APIE GARAŽO VARTUS
PLOKŠTUMINIAI
SEGMENTINIAI
SUSUKAMI
KIEMO VARTAI
PAVAROS
PRAMONINIAI VARTAI